Jak zostać gospodarzem Airbnb i zacząć zarabiać?

airbnb-jak-zarabiac

Jak zostać gospodarzem Airbnb?

Odpowiedź jest prosta - prawie każdy. Jeżeli masz do wynajęcia pokój, mieszkanie, dom, domek letniskowy nic nie stoi nie przeszkodzie, aby podzielić się nimi z użytkownikami Airbnb. Wystarczy przejść parę kroków by zostać wynajmującym w Airbnb.

 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY PRZEJŚĆ DO AIRBNB BY DODAĆ SWOJE MIESZKANIE/DOM/POKÓJ DO SERWISU I ZACZNIJ ZARABIAĆ!

 

1. Na samym początku wybieramy co oferujemy naszym przyszłym gościom. Na dole pojawia się również symulacja ile jesteśmy w stanie zarobić w ciągu tygodnia. Oczywiście jest to tylko symulacja i może się to zmienić na naszą korzyść, wszystko zależy od tego co mamy do zaoferowania jak i miejscowości, w której wynajmujemy. 

wynajmowanie przez airbnb

 

2. Wybieramy jaki rodzaj miejsca oferujemy, czy jest to dom, apartamentowiec, pensjonat czy domek na drzewie ;-)

jak dodać pokój do airbnb

3. Informacje dotyczące ilu gości może pomieścić oferowane przez nas lokum.

jak dodać mieszkanie do airbnb

4. Informacje dotyczące łazienek i toalet.

wynajem airbnb

5. Dane adresowe naszego miejsca, dostępne są one dla wynajmujących dopiero w momencie potwierdzenia realizacji zamówienia.

wynajmujący airbnb

6. W tym kroku zostaniesz poproszony o zaznaczenie jakie udogodnienia możemy zaoferować naszym gościom: m.in. jesteśmy pytani czy oferujemy wifi, kliamtyzację, zamki w drzwiach, tv oraz czy zgadzamy się na zwierzęta w domu.

jak zacząć wynajmować na airbnb

7. Tutaj rozszerzone pytanie z punktu wyżej - z jakich przestrzeni mogą korzystać goście?

jak zostać gospodarzem airbnb

8. Tutaj kończy się pierwszy etap dodania naszego pokoju do Airbnb. W kolejnym etapie jesteśmy poproszeni o opis naszego lokum i dodanie zdjęć. Warto tutaj się postarać by zdjęcia jak najbardziej oddawały charakter oferowanego miejsca, by zdjęcia były dobrej jakości. W opisie warto podać jak najwięcej informacji, które mogą zainteresować potencjalnych gości.

Warto wspomnieć o lokalizacji (odległość do najpopularniejszych zabytków/lokalizacji), komunikacja, dodatkowe udogodnienia (jak miejsce parkingowe czy możliwość zrobienia grilla).

airbnb jak zostać gospodarzem

 

Jak zostać gospodarzem Airbnb?

Masz ochotę udostępnić innym swoją wolną przestrzeń? Potrzebujesz trochę dorobić, a pokój w twoim mieszkaniu stopi pusty? Zostań gospodarzem na airbnb! To portal, dzięki któremu możliwe jest wynajęcie pokoju albo nawet całego domu tym, którzy podróżują i poszukują miejsca, gdzie mogliby się na jakiś czas zatrzymać. Brzmi ciekawie?

 

Jak zacząć wynajmować na airbnb?

To proste. Najpierw musisz się zarejestrować na portalu w kilku prostych krokach, podając miejsce zamieszkania i zaznaczając, co chciałbyś wynajmować innym. Masz do wyboru trzy opcje: jeśli masz wolną przestrzeń w soim domu czy mieszkaniu, możesz zostać jej gospodarzem i przyjmować u siebie gości. Sam decydujesz, jak często chcesz być gospodarzem oraz ustalasz ceny. Jeśli nie masz wolnego pokoju – spokojnie, nadal możesz dorobić. Masz możliwość zostania współgospodarzem miejsca w twojej okolicy, a także organizowania atrakcji w miejscu twojego zamieszkania. Dzięki temu nie tylko dorobisz do pensji i odłożysz na podróż marzeń, ale także poznasz ciekawych ludzi z całego świata!

 

Jak dodać mieszkanie do airbnb?

Najpierw musisz zrobić zdjęcia miejsca, które chcesz wynająć. Następnie tworzysz ofertę, czyli stronę profilową obiektu – wymyślasz opis, ustalasz cenę i dodajesz fotografie. Ustalasz także dostępność i cenę, tak jak ci wygodnie, oraz regulamin. Teraz pozostaje tylko czekać na rezerwacje! Masz możliwość napisania wiadomości do gościa rezerwującego przestrzeń, by bliżej go poznać, masz możliwość także zdecydować, czy chcesz przyjąć go osobiście i wręczyć klucze, czy tylko przekazać mu kod do zamka.

Kliknij, aby przejść do Airbnb i dodać swój lokum do wynajęcia!

Open

Kliknij aby przejść do instrukcji jak otrzymać 100 zł w serwisie Airbnb.