AirBnB Wrocław – Co oferuje kulturalna stolica Dolnego Śląska?

Mający swoje początku w X wieku Wrocław jest jednym z najchętniej i najliczniej odwiedzanych miast w Polsce. Swoją popularność zawdzięcza barwnej historii, oraz wielu wydarzeniom kulturalny i sportowy organizowanym na terenie miasta. Jeśli chcecie się wybrać do stolicy dolnego śląska z całą pewnością z pomocą przyjdzie Wam airbnb Wrocław nowoczesny serwis internetowy ułatwiający znalezienie noclegu.

Airbnb Wrocław - szukasz noclegu?

Zarejestruj się i otrzymaj 100 zł do wykorzystania

Wrocław - wizytówka Dolnego Śląska

Działający na prawach powiatu Wrocław to piękne i dynamicznie rozwijające się miasto. Planując wycieczkę na Dolny Śląsk warto pamiętać, że historia Wrocławia podobnie jak historia całej Polski jest barwna i bardzo burzliwa. Miasto od początku swojego istnienia musiało się mierzyć z licznymi konfliktami i zbrojnymi starciami rozpoczynając od starć religijnych za czasów panowania pierwszych Piastów, a skończywszy na walkach prowadzonych w mieście podczas II wojny światowej.

 

Trochę historii...

Posiadająca obecnie blisko 700 000 mieszkańców metropolia od początku swojego istnienia wielokrotnie zmieniała swoich właścicieli. Pieczę nad miastem sprawowali między innymi Niemcy, Czesi, Węgrzy no i Polacy. Planując wycieczkę i szukając najlepszego z możliwych noclegów na portalu airbnb Wrocław warto pamiętać o wielu gospodarzach, których posiadało miasto, bo to właśnie oni mieli realny wpływ na jego wygląd. Przechadzając się w towarzystwie najbliższych uliczkami wrocławskiej starówki, odwiedzając kolejne kościoły i muzea można odnieść wrażenie, że miasto to jest zlepkiem różnych styli i kultur.

Zabudowania poniemieckie sąsiadują z kościołami gotyckimi, dalej mamy Muzeum Narodowe we Wrocławiu, odnowiony kolejowy dworzec główny, budynki należące niegdyś do społeczności żydowskiej i znów trafiamy na liczne dowody obecności w mieście Niemców, a to wszystko zwieńcza nowoczesny port lotniczy. Jednak Wrocław to nie tylko odległe historię wojny i konflikty to również dynamiczny rozwój odbywający się na naszych oczach. Wszystko dzięki wejściu Polski w struktury Unii Europejskiej i zorganizowaniu w mieście Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku.

To właśnie dzięki tym dwóm wydarzeniom w mieście powstał ultranowoczesny stadion, na którym na co dzień swoje mecze rozgrywa Śląsk Wrocław. Również dzięki tym wydarzeniom modernizacji został poddany transport w mieście, a dodatkowy pozytywny impuls otrzymali przedsiębiorcy i inwestorzy skupiający się na obsłudze turystów. Owoce ich pracy można znaleźć w muzeach, odnowionych zabytkach, restauracjach, galeriach, czy wreszcie w internecie.

Airbnb Wrocław - szukasz noclegu?

Zarejestruj się i otrzymaj 100 zł do wykorzystania

Wycieczka dzięki airbnb Wrocław

Właśnie tam w serwisie airbnb Wrocław można znaleźć pokoje i mieszkania dostosowane do naszych potrzeb i zasobności naszego portfela, które powstały bądź zyskały drugie życie właśnie dzięki rozwojowi przez jaki przechodzi miasto w ostatnich latach. Planując odwiedziny okrzyknięty miastem spotkań Wrocław warto również pamiętać o zobaczeniu takich miejsc jak Panorama Racławicka, Archikatedra św. Jana Chrzciciela, czy słynny wrocławski Ogród Zoologiczny, którego historia jest tak barwna i zagmatwana jak historia całego miasta.

Open

Kliknij aby przejść do instrukcji jak otrzymać 100 zł w serwisie Airbnb.