AirBnB Rzym – bo wszystkie drogi prowadza do Rzymu

Każdego roku Rzym jest odwiedzany przez miliony turystów, którzy wydają się być zafascynowani tą jakże wyjątkową stolicą Włoch. Dzięki swojej historii, to europejskie miasto jest nam w stanie zaoferować szeroką gamę niezliczonych zabytków pod postacią budynków albo ich ruin, kościołów, placów czy nawet pomników. Liczne rzymskie muzea są pełne niespotykanych eksponatów, które po prostu trzeba zobaczyć. Ale to co najważniejsze, to fakt, że w tym jakże zatłoczonym mieście, możemy znaleźć niesamowitą atmosferę i ludzi, którzy przyjmują turystów z otwartymi ramionami i życzliwością. Które miejsca trzeba zatem zobaczyć kiedy odwiedzamy Rzym? Oto ich krótka lista.

Airbnb Rzym - szukasz noclegu?

Zarejestruj się i otrzymaj 100 zł do wykorzystania

Koloseum

Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby tej jakże charakterystycznej budowli, która stała się symbolem Rzymu. Powstała około 70 roku i była budowana przede wszystkim jako arena, na której to miały odbywać się igrzyska. To właśnie pomiędzy jej murami walczyli słynni gladiatorzy, ale Koloseum było również często wykorzystywane jako scena, na której odgrywano sceny przedstawiające bitwy morskie.

 

Panteon

Kolejna dobrze nam znana budowla rzymska to oczywiście Panteon, który znajduje się w ścisłym centrum Rzymu. Jeden z zabytków Cesarstwa, który zachował się w bardzo dobrym stanie, pełnił rolę świątyni, aby następnie zostać przemianowanym na kościół katolicki. To co zapiera dech w piersi w przypadku tej budowli to przede wszystkim jej zjawiskowa architektura. Na zewnątrz nasz wzrok z pewnością przyciągnie niezwykła kolumnada koryncka, natomiast w środku zobaczymy otwór w kopule wieńczącej świątynie, przez który w słoneczne dni wpadają promienie słoneczne, naturalnie oświetlające całe wnętrze.

 

Fontanna di Trevi

Majestatyczna barokowa fontanna, którą zna chyba każdy, bez względu na to czy kiedykolwiek pojawił się osobiście w Rzymie. Jest ona niezwykle charakterystyczna ze względu na potężny posąg Neptuna, którego rydwan jest zaprzężony w wyjątkowe stworzenia, będące pół rybami, pół końmi. Legenda głosi, że każdy kto przez ramię wrzuci do fontanny monetę, na pewno wróci jeszcze do Rzymu. Niestety, uczynienie tego nie jest wcale takie proste, ponieważ praktycznie przez cały rok jest ona oblegana przez turystów z całego świata. Nie warto się jednak zniechęcać, bo jest to jedna z najważniejszych atrakcji włoskiej stolicy, którą trzeba zobaczyć.

 

Watykan

Miejsce, które nierozerwalnie kojarzy się nam z Rzymem, to oczywiście Watykan, a zatem miejsce urzędowania papieża. Odwiedzając Watykan, warto zacząć swoją wycieczkę od Bazyliki św. Piotra oraz Kaplicy Świętego Sebastiana, gdzie znajduje się grób polskiego papieża Jana Pawła II. Jeśli natomiast chcielibyśmy odwiedzić groby innych papieży oraz miejsce spoczynku świętego Piotra, musimy się udać do starych Grot Watykańskich.

Nie można też zapomnieć o tak ważnym zabytku watykańskim, jakim bez wątpienia jest Kaplica Sykstyńska. Przepiękne freski autorska Michała Anioła czy Botticellego to prawdziwy rarytas dla miłośników wszelkiego rodzaju sztuki.

Airbnb Rzym - szukasz noclegu?

Zarejestruj się i otrzymaj 100 zł do wykorzystania

Miejsca, gdzie można przenocować z airbnb Rzym

Jak można się domyślić, w Rzymie jest naprawdę wiele hoteli czy też miejsc o nieco niższym standardzie, gdzie można przenocować. To jakiego wyboru dokonamy zależy w dużej mierze od tego ile chcemy wydać oraz w jakim okresie i na jak długo wybieramy się do włoskiej stolicy. Coraz więcej osób korzysta także z airbnb Rzym, czyli serwisu pomagające w wynajmie lokum od osób prywatnych. Jest to opcja, którą zdecydowanie warto rozważyć, gdyż posiadając kod airbnb możemy otrzymać dodatkowe zniżki na taką usługę.

Korzystając z airbnb Rzym, z pewnością znajdziemy mnóstwo ofert, które są w stanie spełnić oczekiwania niemalże każdego turysty. Polacy coraz chętniej zapoznają się z tym serwisem zauważając, iż mogą nie tylko zaoszczędzić, ale również znaleźć lokum, w którym przez czas wakacji spędzanych w tym mieście, czują się jak w domu. Oczywiście niektórzy uważają, że lepiej jest postawić na sprawdzone hotele, ale jeśli tylko mamy na to czas, warto zajrzeć na stronę serwisu i sprawdzić jakie znajdują się tam oferty, gdy chodzi konkretnie o airbnb Rzym. Tym bardziej, że każdej osobie rejestrującej się na stronie przysługuje zniżka airbnb na pierwszy nocleg.

Open

Kliknij aby przejść do instrukcji jak otrzymać 100 zł w serwisie Airbnb.