AirBnB Praga – jedna z najpiękniejszych europejskich stolic

Praga, będąca stolicą Czech, to niezwykle urokliwe miasto, które warto odwiedzić dosłownie o każdej porze roku. Liczne atrakcje turystyczne nieustannie przyciągają do tego miejsce mnóstwo osób, które szybko zakochują się w atmosferze panującej w Pradze i jeszcze zanim z niej wyjadą pragną ponownie do niej wrócić. Nie można się jednak temu dziwić, ponieważ piękna architektura, niezwykłe zabytki i bardzo życzliwi mieszkańcy tego miasta, sprawiają, iż można się tutaj poczuć jak w domu! Nie wspominając już o słynnym czeskim piwie, którego nie można mieć dość. Jak zatem zaplanować nasza wycieczkę, aby zobaczyć przynajmniej te najważniejsze atrakcje Pragi? Oto kilka podpowiedzi.

Airbnb Praga - szukasz noclegu?

Zarejestruj się i otrzymaj 100 zł do wykorzystania

Rynek Starego Miasta

Tak jak w przypadku wielu innych europejskich miast, Praga posiada piękny, zabytkowy rynek Starego Miasta, który praktycznie każdego dnia jest wypełniony turystami zachwyconymi jego wyglądem. Jego historia sięga XI wieku, kiedy miejsce to stanowiło przede wszystkim punkt sprzedaży, na którym również krzyżowały się najważniejsze trakty.

Już samo podziwianie bardzo urokliwych budowli romańskich oraz gotyckich jest atrakcją samą w sobie, jednak uwagę przykuwa przede wszystkim wieża ratusza, założonego w 1338 roku. Znajdujący się na wieży Zegar Astronomiczny, stworzony w 1410 roku, co godzinę przyciąga prawdziwe tłumy osób, które pragną zobaczyć swego rodzaju spektakl z udziałem figurek 12 apostołów ukazujących się w górnej części zegara.

Przechadzając się po rynku warto także zatrzymać się na chwilę przy pomniku niezwykle ważnego reformatora czeskiego, Jana Husa, którego przekonania doprowadziły do wybuchu wojen husyckich na przełomie XIV i XV wieku.

 

Most Karola w Pradze

Nie można przyjechać do Pragi i nie przejść po najsłynniejszym czeskim moście! XIII-wieczny Most Karola to atrakcja, której nie wolno pominąć podczas planowania swojej wycieczki. W związku z malowniczością i popularnością tego miejsca musimy być jednak przygotowani na to, iż zwłaszcza w okresie wiosennym oraz letnim zastaniemy tak prawdziwe tłumy turystów. Oprócz zwiedzających, na moście sporo miejsca zajmują także sprzedawcy oferujący różnorodne pamiątki oraz artyści, próbujący zarobić na swoim talencie. Nie dajmy się jednak zniechęcić, ponieważ sam most, jak i widoki, które można z niego podziwiać są warte tego małego dyskomfortu. Podczas przechadzki, koniecznie zatrzymajmy się przy figurze św. Nepomucena, której dotknięcie ma przynosić szczęście.

 

Zamek na Hradczanach

Kompleks zamkowy został usytuowany na wzgórzu, tuż u brzegów Wełtawy. Teren otaczający zamek nazywany jest Hradczany i stąd też nazwa całego kompleksu, który jest kolejną ważną atrakcją turystyczną Pragi. Tak jak każdy budynek tego rodzaju, praski zamek kryje w sobie mnóstwo niezwykłych pomieszczeń oraz wartościowych punktów widokowych.  Bardzo ważnym elementem całego kompleksu jest gotycka katedra św. Wita, która zapiera dech w piersiach zarówno od zewnątrz, jak i od środka. Warto zdecydować się również na wejście na wieżę dzwonniczą, która jest najwyższym punktem tego miejsca.

Airbnb Praga - szukasz noclegu?

Zarejestruj się i otrzymaj 100 zł do wykorzystania

Gdzie się zatrzymać? Pomoc z airbnb Praga

Stolica Czech to miejsce przyciągające mnóstwo turystów, w związku z czym do naszej dyspozycji mamy mnóstwo hoteli oraz hosteli. Musimy być jednak przygotowani na dość wysoki ceny, choć dokonując rezerwacji odpowiednio wcześnie możemy liczyć na pewne zniżki. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również skorzystanie z airbnb Praga, które wybiera coraz liczniejsze grono turystów. Często jest to znacznie wygodniejsza i przy tym tańsza opcja, aniżeli tradycyjny hotel.

Polscy turyści jeszcze nie do końca wiedzą na czym dokładnie polega airbnb Praga, ale na szczęście zaczyna się to zmieniać. Świat pokochał korzyści jakie płyną z korzystania z tego wyjątkowego serwisu, który łączy ludzi szukających lokum do wynajęcie oraz oferujących taką usługę. Warto odwiedzić stronę serwisu i się na nim zarejestrować, gdyż dzięki temu otrzymujemy coupon airbnb, dzięki któremu otrzymujemy rabat na pierwszy nocleg. Oczywiście każdy z nas ma nieco inne wymagania, ale ilość ofert dostępnych na airbnb Praga jest tak duża, że z pewnością znajdzie się taka, która spełni również nasze oczekiwania.

Open

Kliknij aby przejść do instrukcji jak otrzymać 100 zł w serwisie Airbnb.