AirBnB Lizbona – podróż do zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego

Marzy Ci się weekend w Lizbonie? Zastanawiasz się, gdzie zarezerwować miejsce? A co powiesz na niedrogi pokój gdzieś w centrum, lub domek na obrzeżach miasta? Taki pomysł pomoże Ci zrealizować portal airbnb. Zrzesza on osoby, które prywatnie udostępniają miejsca noclegowe na całym świecie. Wśród nich są oczywiście również mieszkańcy Lizbony. Jeśli więc wpiszesz w wyszukiwarkę frazę  airbnb Lizbona, znajdziesz idealne miejsce noclegowe.

 

W sercu Portugalii

Dla osób, które fascynuje Półwysep Iberyjski Portugalia jest kwintesencją tego, co w nim najciekawsze. W końcu to właśnie tutaj bije serce Portugalii. Nie przez przypadek wybrano ją zresztą stolicą tego kraju. Lizbona to centrum ekonomiczne, administracyjne i kulturalne.

AirBnB Lizbona - szukasz noclegu?

Zarejestruj się i otrzymaj 100 zł do wykorzystania

Znajdź swoje miejsce

Jeśli skorzystasz z portalu airbnb Lizbona może otworzyć przed Tobą nowe perspektywy. Szybko przekonasz się, że za cenę niższą niż pokój hotelowy w naszym kraju, możesz spędzić komfortowo noc. Tak naprawdę wszystko zależy od Twoich indywidualnych potrzeb. Na portalu znajdziesz szeroki wachlarz ofert. Wystarczy je przejrzeć i dokonać rezerwacji. A gdy już to zrobisz, możesz zacząć się pakować. Co ze sobą zabrać? Zapewne kilka lekkich ubrań i doskonały nastrój.

 

Od czego zacząć zwiedzanie?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, gdzie znajdziesz nocleg. Gdy już zarezerwujesz go na  airbnb Lizbona od razu sprawdź, co znajduje się w najbliższej okolicy. Zapewne pierwszego dnia będziesz zmęczony podróżą. Dlatego też wtedy najlepiej jest nie wybierać się na dłuższe wycieczki, ale bliżej poznać okolicę.  Zresztą Lizbona ma to do siebie, że jest jednym z największych skupisk parków i rezerwatów przyrody w Europie. Gdziekolwiek więc byś się nie znalazł, warunki do wypoczynku będą idealne.

 

Czas na zabytki

Tych w Lizbonie z pewnością nie brakuje. A czego przegapić Ci ie wolno? Z pewnością przepięknego Oceanarium, w którym spotkać można gatunki morskich stworzeń z całego niemal świata. Miłośnicy sztuki na mapie zwiedzania muszą natomiast zaznaczyć sobie Muzeum Calouste. W jego zbiorach przeplatają się zabytki sztuki antycznej, orientalnej, oraz europejskiej. Starożytna Grecja, Egipt, Mezopotamia – jest tu wiele wspaniałych, także antycznych regionów świata, które można poznać kulturowo. A jeśli jesteś miłośnikiem panoramicznych widoków, koniecznie zaplanuj wizytę w punkcie widokowym Nossa Senhora do Monte.

 

Chiado – dzielnica pełna kultury

Będąc w Lizbonie nie sposób nie zahaczyć o Chiado. Jest to jedna z najsłynniejszych dzielnic miasta, jego kulturalna dusza. Od wieków przyciągała ona artystyczne dusze. Od wieków spotykali się tu malarze, myśliciele, wielcy artyści. Z czasem też stała się ona jedną z najmodniejszych części miasta.

AirBnB Lizbona - szukasz noclegu?

Zarejestruj się i otrzymaj 100 zł do wykorzystania

Czy zwiedzanie jest drogie? z AirBnB Lizbona nie! 

Jak w każdym mieście, zabytki, a także atrakcyjne turystycznie miejsca, są stosunkowo drogie. Dlatego też warto podróżując po mieście mieć oczy szeroko otwarte na wszelkiego rodzaju rabaty. Jeśli trafi Ci się jakaś zniżka, koniecznie z niej skorzystaj. Może to będzie zniżka do akwarium. A może uda Ci się trafić na promocję lokalnego wina lub sławnych babeczek. Jedno jest pewne – Portugalia to nie tylko zabytki, ale również cudowne smaki i aromaty tamtejszej kuchni.

Jeśli chcesz wyjechać do Lizbony, koniecznie dobrze zaplanuj sobie czas. W tym miejscu grzechem jest zmarnować choćby jedną minutę. Pamiętaj o promocji jaka na ciebie czeka z airbnb, zwykle to nocleg jest nawiększm kosztem urlopu, dzięki nam jesteś w stanie zminimalizować te koszta. 

Open

Kliknij aby przejść do instrukcji jak otrzymać 100 zł w serwisie Airbnb.