AirBnB Kraków – zabytkowa była stolica Polski

Wolny weekend to świetna okazja do tego, żeby wraz z grupą przyjaciół  ruszyć w Polskę. Jednym z miejsce warty odwiedzenia niewątpliwie jest dawna stolica naszego kraju Kraków. Smok Wawelski, Wawel i magiczna starówka to tylko, niektóre miejsca warte odwiedzenia, jednak aby wycieczka się udała warto wszystko wcześniej dokładnie zaplanować.

Airbnb Kraków - szukasz noclegu?

Zarejestruj się i otrzymaj 100 zł do wykorzystania

Kraków w historii Polski

Kraków w świadomości Polaków funkcjonuje jako dawna stolica naszej ojczyzny, w której kiedyś przed wiekami żył król Krak, mający ogromne problemy ze Smokiem Wawelskim. Stare legendy w połączeniu z niesamowitą historią i burzliwą historią Małopolski, są idealnym magnezem do ściągania turystów z całego świata, którzy co roku odwiedzają miasto. Skoro wraz z przyjaciółmi postanowiliście przeznaczyć kilka dni wolnego czasu i ruszyć razem z całą rzeszą turystów na Wawel pamiętajcie o odpowiednim zaplanowaniu takiej wycieczki.

Na początek trzeba załatwić środek transportu. Jeśli będziecie podróżować własnym samochodem, będziecie musieli również szczegółowo zaplanować podróż, począwszy od godziny wyjazdu, po przez zaplanowanie trasy i miejsc najbardziej odpowiednich do postoju. Następnie będziecie musieli zadbać o dostosowany do Waszych potrzeb nocleg. W tym miejscu z pomocą przychodzi airbnb Kraków serwis internetowy z możliwością rezerwacji noclegu na terenie dawnej stolicy Polski.

Wybierasz interesującą Cię ofertę klikasz i gotowe, zarezerwowałeś pokój w samym centrum miasta. Rozbudowana struktura portalu airbnb Kraków sprawia, że oprócz wyboru samego miejsca, możemy filtrować wyniku, według ceny, czy typu noclegu jaki najbardziej nam odpowiada. Po dokonaniu wyboru i dokonaniu rezerwacji na portalu airbnb Kraków czas zacząć planować wycieczkę. Zamek Królewski na Wawelu to numer jeden na naszej liście. Fortyfikacja, która przetrwała liczne wojny i panowania królów dziś jest symbolem dawnej potęgi Polski i muzeum, w którym zgromadzone są najznamienitsze działa sztuki.

 

Sukiennice w Krakowie

Numer dwa na naszej liście to krakowska starówka i sukiennice. Wieczorny spacer po starych uliczkach ma swój niepowtarzalny urok i jest kolejny z żelaznych punktów każdej wycieczki. Podobnie zresztą jak przejażdżka dorożką i wysłuchanie Hejnału Mariackiego. Jeśli odwiedziliście już te miejsca i nadal pozostało wam trochę wolnego czasu macie dwa wyjścia, albo nadal zostać w Krakowie i rozkoszować się z wolna płynącą Wisłą, licznymi kościołami i innymi miejscami nierozerwalnie związanymi z historią Polski.

Airbnb Kraków - szukasz noclegu?

Zarejestruj się i otrzymaj 100 zł do wykorzystania

Pieszo przez Kraków

Dla tych, którzy potrzebują więcej ruchu świetnym rozwiązaniem wydaje się wypad w góry. Oczywiście krótki wypad na znajdujące się w bliskiej odległości od Krakowa góry jest świetną opcją dla ludzi aktywnych, którzy nie potrafią długo usiedzieć na miejscu. Piesze wycieczki, czy jazda na nartach pozwolą aktywnie wypocząć przed powrotem do domu i spalić nagromadzone wcześniej kalorie. Niezależnie od tego, na który wariant się zdecydujecie wypad do dawnej stolicy Polski na długo zapadnie w waszej pamięci i prędzej, czy później będziecie chcieli jeszcze raz wrócić do Krakowa.

Open

Kliknij aby przejść do instrukcji jak otrzymać 100 zł w serwisie Airbnb.