Airbnb Florencja – bajkowe włoskie miasto u stóp Apeninów

Są takie miejsca na świecie, o których słyszał każdy. Miejsca, które zachwycają swoją wyjątkowością. A jednym z takich miejsc jest niewątpliwie Florencja. Jeśli jeszcze w niej nie byłeś, koniecznie nadrób tę zaległość.

 

Podróżowanie nie musi być drogie

Dla wielu osób barierą w podróżowaniu są niestety finanse. Sama podróż to często koszt rzędu kilkuset złotych, a jeśli doliczymy do tego opłaty za nocleg – robi się całkiem spora suma. Na szczęście świat wciąż biegnie do przodu, a człowiek tworzy wciąż nowe warunki, wpisujące się w jego oczekiwania i potrzeby. Z takich potrzeb i oczekiwań kilkanaście lat temu zrodził się pomysł stworzenia portalu internetowego, który łączyłby ludzi kochających podróże. Do dziś spotykają się na nim Ci, którzy podróżują i Ci, którzy mają do zaoferowania prywatne kwatery. Wśród ofert znaleźć można zarówno pojedyncze pokoje, apartamenty, jak i całe domy czy nawet wille.

AirBnB Florencja - szukasz noclegu?

Zarejestruj się i otrzymaj 100 zł do wykorzystania

Jak zaleźć atrakcyjny nocleg we Florencji? Airbnb Florencja przychodzi z pomocą

Wpisując w wyszukiwarkę frazę airbnb Florencja. Airbnb to nic innego, jak wspomniany właśnie portal. Wpisując więc takie połączenie słów szybko i bez problemu zajdziesz oferty osób, które mieszkają we Florencji i z przyjemnością zaoferują Ci u siebie nocleg. Bez wątpienia też znajdziesz wśród wszystkich propozycji taką, która będzie odpowiadała Ci i pod względem finansowym i pod względem lokalizacji. A gdy już zarezerwujesz sobie miejsce, możesz zacząć przygotowywać się do wyjazdu.

 

Oczarowani Florencją

Co takiego wyjątkowego ma w sobie Florencja? Z jednej strony tchnące duchem renesansu budowle, a z drugiej okalające miasto widoki, które przeplatają górskie szczyty. Zacznijmy jednak od zabytków, które nadają Florencji tak historyczny wymiar. Są to przede wszystkim zabytki o charakterze sakralnym oraz zabytki związane ze sztuką, która w dobie renesansu kwitła tu niczym najpiękniejsze róże. Jednym z takich zabytków jest niewątpliwie Katedra Santa Maria del Fiore. Jeśli zdecydujesz się wspiąć po schodach na szczyt jej kopuły, czeka Cię niesamowity widok na panoramę miasta. Jeśli kochasz takie widoki, po zwiedzaniu placu koniecznie udaj się też na Wzgórze Michała Anioła, skąd będziesz mógł podziwiać miasto z niezwykłej perspektywy. A może dzięki airbnb Florencja uda Ci się tam właśnie wynająć pokój?

 

Odrobina sztuki

Oczywiście budowle sakralne, które można spotkać we Florencji, należą do obiektów sztuki. Ale nie tylko wokół religijności włoska sztuka się tu obracała. A doskonałym na to dowodem jest liczba muzeów, galerii, czy chociażby Casa di Dante – czyli dom słynnego Dante Alighieri. W tym domu obecnie znajduje się muzeum poświęcone życiu i twórczości pisarza. A co z malarstwem i rzeźbą? Również i one są tutaj na najwyższym światowym poziomie. Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Donatello, Boticelli – to właśnie tutaj tworzyli i to tutaj znajdują się ich największe dzieła. Żeby je jednak zobaczyć, należy przygotować się na niemały wydatek. Chyba, że uda Ci się znaleźć rabatowy coupon lub skorzystasz z karty Fireze Card, która uprawi Cię do wejścia do wielu zabytków.

AirBnB Florencja - szukasz noclegu?

Zarejestruj się i otrzymaj 100 zł do wykorzystania

Jeśli dzięki  airbnb Florencja otworzy przed Tobą swoje tajemnice, z pewnością będziesz chciał tu znów powrócić. Z pewnością zachwycisz się tym miastem i zrozumiesz, dlaczego wiele osób uważa, że to właśnie Florencja jest najpiękniejszym regionem Włoch. Jeśli więc jeszcze jej nie odwiedziłeś – koniecznie zrób to!

Open

Kliknij aby przejść do instrukcji jak otrzymać 100 zł w serwisie Airbnb.