AirBnB Berlin – Co skrywa w sobie stolica naszego zachodniego sąsiada?

Berlin to jedna z najpiękniejszych europejskich stolic, a znajduje się w niewielkiej odległości od zachodniej granicy Polski, na terenie Niemiec. Jak samodzielnie zorganizować wycieczkę do Berlina i co koniecznie powinniśmy tam zobaczyć?

 

Niebanalny pomysł na weekend we dwoje

Europejskie stolice przyciągają do siebie wycieczkowiczów, dzięki swoim przepięknym zabytkom i ogromnej palecie wyboru atrakcji dla każdego. Chcąc spędzić romantyczny weekend ze swoją drugą połówką, warto zdecydować się na wyjazd do Berlina, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej tam nie byliśmy. Stolica Niemiec oferuje wiele ciekawych miejsc do zobaczenia i choć dwa dni to zbyt mało, aby zobaczyć je wszystkie, zawsze można zaplanować odwiedzenie tych dla nas najważniejszych.

W Berlinie nie brakuje także znakomitych restauracji i kawiarni, czy centrów SPA i odnowy biologicznej, w których spędzimy miło czas z naszą ukochaną lub ukochanym. Atutem Berlina dla Polaków jest przede wszystkim to, że to piękne miasto znajduje się w niewielkiej odległości od Polski.

Airbnb Berlin - szukasz noclegu?

Zarejestruj się i otrzymaj 100 zł do wykorzystania

Co zwiedzić w Berlinie?

Planując podróż do Berlina własnym samochodem, samolotem czy autobusem, trzeba także zarezerwować sobie odpowiednie miejsca noclegowe. Ułatwieniem dla rezerwujących może być strona airbnb Berlin, która oferuje zróżnicowane pod względem lokalizacji i standardu pokoje dla swoich gości. Po dokonaniu stosownej rezerwacji można także przemyśleć, co będziemy właściwie robić w Berlinie?

Obowiązkowym miejscem, które trzeba odwiedzić, jest Brama Brandenburska, jedna z wizytówek stolicy Niemiec. Jej konstrukcja wzorowana jest na greckich Propylejach w Atenach. Sama brama była miejscem, w którym wzniesiono pierwsze fragmentu muru berlińskiego.

Kolejnym ważnym zabytkiem Berlina jest Bundestag, czyli budynek, w którym obraduje niemiecki parlament. W poszukiwaniu najbardziej romantycznych i urokliwych miejsc można wybrać się na taras obserwacyjny Bundestagu, znajdujący się na szczycie tego obiektu. Choć kolejka chętnych do wejścia na taras w szczycie sezonu letniego i nie tylko, jest zwykle bardzo długa, to jednak widoki rozpościerające się z niego, rekompensują czekanie.

Na spacer można zaś wybrać się na Alexanderplatz, przy którym znajdują się Berolinahaus i Alexanderhaus, albo do ogrodu zoologicznego, gdzie można zobaczyć duże niedźwiedzie brunatne, które stanowią symbol Berlina.

Miłośnicy zwiedzania muzeów znajdą w Berlinie wszystko, czego oczekują. Mieści się to Muzeum Muru Berlińskiego, Muzeum Pergamońskie czy Wyspa Muzeów, czyli kompleks placówek muzealnych o światowym znaczeniu.

Podczas romantycznego weekendu w Berlinie, w przerwach pomiędzy zwiedzaniem lub wieczorem, można udać się do jednej z licznych restauracji i zjeść przepyszne danie. Stolica Niemiec spodoba się również miłośnikom zakupów, z uwagi na ogromną liczbę galerii handlowych i domów towarowych.

 

Jak zorganizować wyjazd?

Wyjazd do Berlina można zorganizować na szereg różnych sposobów, z zastosowaniem wielu środków transportu. Najwygodniej będzie polecieć do stolicy Niemiec samolotem, chyba że mieszkamy niedaleko zachodniej granicy Polski. Wtedy samochód lub autobus pozwoli nam w kilka godzin dotrzeć do Berlina i cieszyć się wszystkimi jego atrakcjami.

Pozostaje tylko znalezienie miejsc noclegowych. Można wyszukać je na stronie Airbnb Berlin, na której ogłaszają się „gospodarze”, czyli prywatni właściciele domów, mieszkań i apartamentów na wynajem w Berlinie.

Warto wskazać, że na stronie Airbnb Berlin jest tylko jednym z 34 tys. miast na świecie, w 190 krajach, w których można zarezerwować sobie w niskiej cenie noclegi. Do tego można skorzystać z atrakcyjnych promocji, np. rabat airbnb na nocowanie kolejnej osoby w tym samym pokoju.  Już za nieco ponad 100 zł da się zarezerwować ofertę Airbnb Berlin w centrum miasta i cieszyć niezapomnianymi wrażeniami z podróży do stolicy Niemiec. Gospodarze często biorą aktywny udział w wycieczkach swoich gości, których podejmują we własnych domach, dzięki czemu możemy dowiedzieć się czegoś szczególnego o mieście, dotrzeć do miejsc, których nigdy nie znaleźlibyśmy samodzielnie, gdyby nie pomoc Berlińczyków. Niektórzy oferenci przed dokonaniem rezerwacji będą chcieli dowiedzieć się o swoich gościach czegoś więcej, a inni zaoferują natychmiastową rezerwację miejsc noclegowych.

Airbnb Berlin - szukasz noclegu?

Zarejestruj się i otrzymaj 85 zł do wykorzystania

Kupon airbnb na tańszy nocleg obniża cenę ofertową apartamentów i pokoi w wybranym mieście z listy wskazanej na stronie internetowej. Wystarczy więc wpisać cel podróży do wyszukiwarki, wybrać zakres dat na pasku, aby móc dokonać pożądanej rezerwacji i odkrywać zupełnie wyjątkowe miejsca pobytu na całym świecie, nie tylko w Europie, ale i w Azji, w Ameryce, czy też w Afryce.

Open

Kliknij aby przejść do instrukcji jak otrzymać 100 zł w serwisie Airbnb.