AirBnB Ateny – antyczne miasto nad morzem egejskim

Ateny to miasto, które swoją historią i bogactwem kulturalnym przewyższa większość europejskich stolic. Przyjazny klimat, różnorodność zabytków i form rekreacji oraz bliskość (tzn. szybki przelot z Polski) tworzą z tego miasta idealną destynację nawet na klasyczne wyjazdy weekendowe. Rezerwując miejsce do spania za pośrednictwem airbnb Ateny, możesz liczyć na dobrą jakość lokalu oraz jego doskonałe położenie. Wykorzystując pakiety airbnb zapłacisz mniej, niż u konkurencji.

 

Airbnb Ateny - niezapomniane wakacje

Niektóre starożytne cywilizacje upadały, obracając swoje dziedzictwo w pył, inne przetrwały najazdy i zmiany polityczne, dostosowując się do bieżącej sytuacji. Ateny to miasto, które jest zamieszkałe nieprzerwanie od 7 000 lat a cywilizacja grecka stanowi jedną z najważniejszych podstaw szeroko pojętej kultury europejskiej.

Airbnb Ateny - szukasz noclegu?

Zarejestruj się i otrzymaj 100 zł do wykorzystania

Dlatego też, warto ją poznać. Pierwszą i niepomijalną atrakcją Aten jest Akropolis. Wzgórze to jest najbardziej znanym symbolem miasta, zawsze tłumnie odwiedzanym przez turystów. To właśnie tutaj znajduje się słynna świątynia Partenon, Teatr Dionizosa czy Erechtejon. Kolejnym miejscem o dużej wartości historyczno – kulturowej jest Agora. Pierwotnie służyła jako centrum życia starożytnej cywilizacji (okresowo także jako cmentarz). Obecnie można podziwiać na jej terenie Areopag (miejsce obrad rady) oraz świątynię Hefajstosa. Ta atrakcja turystyczna wyróżnia się doskonałym stanem – oparła się bowiem grabieży, jaką dotknęła Akropolis.

 

Miejsce pełne klimatycznych uliczek

Rezerwując pokój airbnb Ateny w ścisłym centrum miasta, będziesz mógł bez żadnych ograniczeń korzystać z dzielnicy Plaka. Jest ona najstarsza w mieście i wyłączona w większości z ruchu samochodowego. Stwarza dzięki temu niezwykłą atmosferę, pełną restauracji, klimatycznych kawiarni czy charakterystycznych dla tego miejsca sklepów jubilerskich. Rezerwuj kwaterę, wykorzystując kod airbnb a będziesz mógł sobie pozwolić na zakupy i posiłek w tej kultowej części miasta.

 

Aktywny wypoczynek i podziwianie panoramy miasta

Jeżeli masz dość chodzenia pośród zabytkowej i dość ścisłej zabudowy a jednocześnie chciałbyś podziwiać miasto z odpowiedniej pespektywy, to wybierz się na wzgórze Likawitos. Możesz na nie wejść bądź wjechać kolejką a na szczycie zwiedzisz Kaplicę św. Jerzego oraz posilisz się w restauracji. Jest to najwyższe wzgórze w mieście i stanowi punkt, chętnie odwiedzany przez jego stałych mieszkańców.

 

Kultura dawniej i dziś

Ateny mają do zaoferowania szeroką gamę wydarzeń kulturalnych, w których uczestniczą największe gwiazdy o światowym formacie. Jeżeli jednak chcesz zobaczyć jak wyglądały obiekty kulturalne w starożytności, to odwiedź Odeon Herodosa.

Airbnb Ateny - szukasz noclegu?

Zarejestruj się i otrzymaj 100 zł do wykorzystania

To właśnie w tym amfiteatrze odbywały się najważniejsze ówczesne imprezy. Wynajmując mieszkanie bądź pokój z airbnb Ateny, możesz doświadczyć tego wszystkiego, przy zachowaniu optymalnego stosunki jakości do ceny usług. Sprawdź dostępne obiekty i już dziś zaplanuj swoją podróż marzeń do Aten. To doświadczenie, które na długo pozostanie w Twojej pamięci.

Open

Kliknij aby przejść do instrukcji jak otrzymać 100 zł w serwisie Airbnb.